Tipy na výlety

Třemošnice

tremosnice berlova vapenka Sousedním městem Ronova jsou také Třemošnice. Zde je centrum cestovního ruchu a sportovních aktivit. Jako turista tu můžete navštívit přírodní rezervaci Kaňkovy hory a přírodní park Doubrava. Pro adrenalisty je tu svělá šance zúčastnit se závodů v motokrosu.

Vzdálenost od ubytovny: 4 km

Žleby

zamek zleby Žleby prosluly zámkem, který byl původně hrad (zal. roku 1289). Roku 1427 byl pobořen husity a nově postaven před rokem 1450. Koncem 19. století novogoticky přestavěn. Zámek je přístupný veřejnosti a návštěvníci mohou zhlédnout zámecké interiéry s bohatými sbírkami zbraní, keramiky a historického nábytku – vnitřní vybavení odpovídá představě zámeckého sídla 19. století. Při zakoupení vstupenky 2. okruhu je přístupná také zámecká věž nabízející pěkný rozhled po okolí. Součástí zámeckého komplexu je také zámecký park a obora.

Vzdálenost od ubytovny: 4 km

Národní přírodní rezervace Lichnice – Kaňkovy hory

kankovy hory Rezervace o velikosti 338 ha se vyskytuje nedaleko od Třemošnice. Kaňkovy hory se mohou pyšnit přírodními klenoty. Ať už to jsou dvě velké rokle- Hedvikovská a Lovětínská (s převýšením okolo 200m) nebo četnými povrchovými útvary, které zde vytovřily eroze, zvětrávání a svahové pohyby. Po celém okolí a především do těchto zmíněných míst nás zavedou turistické trasy, které se klikatí kolem nejkulantnějších zákrutů výstavních kusů fauny a flóry.

Vzdálenost od ubytovny: 5 km

Lichnice

Zřícenina Lichnice Zřícenina hradu se nachází na hřebeni Železných hor. Krásný pohled do okolí určitě stojí za návštěvu. Na tomto místě se konají různé akce. Bývá zde průvodce, který Vám sdělí historii hradu a ukáže i pozůstatky a nálezy z hradiště.

Vzdálenost od ubytovny: 7 km

Pařížovská přehrada

parizovska prehrada Přehrada byla dokončena roku 1913 na středním toku Doubravy a sloužit měla zejména jako ochrana proti povodním. V současnosti však slouží také pro výrobu elektrické energie a voda, kterou zadržuje poskytuje útočiště rybářům. Podél řeky vede turistická trasa, která umožňuje poznat krásy řeky a přilehlých skal a lesů.

Vzdálenost od ubytovny: 8 km

Kraskov a Pekelské rybníky

pekelsky rybnik U Pekelských rybníků je hodně turisticky zajímavá oblast, například pod vrchem Bučina (606 m n. m.) nabízí možnost koupání a pěších či cyklo výletů po okolí. Soustava dvou rybníků je velkým rekreačním a rybářským centrem, která zároveň slouží i jako zásobárna užitkové vody.

Vzdálenost od ubytovny: 8 km

Seč

Příroda Seč Městečko s necelými dvěma tisíci obyvatel má na náměstí renesanční kostel sv. Vavřincem, patrový renesanční zámek… Největší dominantou města je ale přehrada. Byla vybudována byla v letech 1925–34 za účelem ochrany proti povodním a výroby elektrické energie. Slouží také ale jako významné rekreační středisko, které navštíví přes 50 tisíc turistů ročně.

Vzdálenost od ubytovny: 12 km

Čáslav

caslav Město bylo založené někdy kolem poloviny 13. století Přemyslem Otakarem II. Dnešní Čáslav je městem střední velikosti, které svým návštěvníkům, krom řady památek, nabízí i muzeum, galerii, divadlo, kino, koupaliště a řadu moderních sportovišť. Čáslav, někdy také nazývaná branou k cestám do Železných hor, je ale také město mažoretek, jejichž místní skupiny již řadu let získávají na domácích i zahraničních soutěžích jednu medaili za druhou.

Vzdálenost od ubytovny: 12 km

Heřmanův Městec

hermanuv mestec Město více tváří.. Naplní vás jak kulturními, tak přírodními zážitky. K vidění jsou např.: empírové a barokní domy, kostel sv. Bartoloměje (pozdě gotický, z 18.stol.), zámecký park, lesopark Palác, synagoga (původně barokní, nyní v novorománském stylu), Bažantnice (listnatá lesoparková rezervace) a nelze opomenout na neméně navštěvovanou Židovskou čtvrť s židovským hřbitovem.

Vzdálenost od ubytovny: 18 km

Ubytování v Ronově

Ubytování v soukromí v Ronově nad Doubravou, nedaleko centra města. V blízkosti dobrá dostupnost dopravních prostředků (autobus, vlak), gastronomických zařízení a nedaleko je i nádherná příroda. Ubytování je dlouhodobé.

Kontaktujte nás na mobil: +420 608 45 10 45 nebo skrze náš kontaktní formulář

Adresa k nám:

  • Zámecká 175
  • 538 42 Ronov nad Doubravou

asd as

Ubytovna Ronov nad Doubravou - naše navigace